Надал продължи серията си на

Надал продължи серията си на "Ролан Гарос"

Рафаел Надал преодоля с лекота четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция, след като победи италианския тийнейджър Яник Синер със 7:5, 6:3, 6:0. Така той се класира за четвъртфиналите, където ще срещне аржентинеца Диего Шварцман.

Надал, който преследва рекордната 14-а титла от "Ролан Гарос" и 21-ва от турнири за Големия шлем, оправда очакванията срещу младока Синер и продължи серията си от спечелени сетове в Париж до 35.

Италианецът, 18-и в схемата, бе близо до успех само в първия сет, когато водеше с 5:3. Надал обаче взе следващите четири гейма с два пробива и затвори експресно частта. Испанецът записа още шест пробива в следващите два сета и сложи край на мача след два часа и 20 минути игра.

Шварцман пък се класира на 1/4-финала с победа над германеца Ян-Ленард Щруф със 7:6(9), 6:4, 7:5.

Ето и резултатите от вчерашния ден:

Мъже, четвърти кръг:

1-Новак Джокович (Сърбия) - Лоренцо Музети (Италия) 6:7(7), 6:7(2), 6:1, 6:0, 4:0 и отказ
3-Рафаел Надал (Испания) - 18-Яник Синер (Италия) 7:5, 6:3, 6:0