Световният №1 Рафаел Надал показа голямото си сърце, като се включи да помага на пострадалите в Майорка.

Испанският средиземноморски остров беше връхлетян от силни бури и проливни дъждове във вторник, като природното бедствие взе 10 жертви, има десетки изчезнали, сред които и дете.

Родният град на топтенистът – Манакор, е на около 15 км от най-пострадалото селце Сант Лоренц де Кардасар.

Още вторник вечер Матадора отвори вратите на академията си “Рафа Надал Тенис център“ за всички нуждаещи се, като около 50 човека са пренощували там.

И докато Надал е в Майорка, бившият №1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на "Мастърс" турнира в Шанхай с награден фонд $7 млн. Поставеният под номер 2 сърбин се наложи над 16-ия в схемата Марко Чекинато с 6:4, 6:0 и взе реванш за загубата от италианеца на "Ролан Гарос" през юни.

Джокович ще измести Роже Федерер от второто място в световната ранглиста, ако достигне до финала в Шанхай.

Хиршер недостижим с 61-а победа за Световната купа

Шесткратният носител на Световната купа по ски алпийски дисциплини Марсел Хиршер спечели с огромна разлика пред съперниците си гигантския слалом за мъже в Алта Бадия (Ит). Австриецът поведе с 0,94 секунди на шведа Матс Олсон и с 1,00 на Марко Одермат (Швейц) в първия манш по трасето с 51 врати. Във втория пък увеличи преднината си, като пресече финала с аванс от 1,03 сек. (общо 2,53 сек) пред Тома Фанара (Фр), като записа второ време - 1:14,68 мин., с което стигна до 61-ата победа в кариерата си.

Килде спечели спускането във Вал Гардена

Норвежецът Александър Аамод Килде спечели спускането от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в италианския зимен център Вал Гардена. 26-годишният Килде финишира за 1:56,13 минути.

„Лъвовете“ на Арате шампиони в Националната боксова лига

Тимът на „Лъвове“, воден от националния треньор Жоел-Солер Арате, спечели отборната купа в тазгодишното издание на Националната боксова лига. Заключителният трети кръг от веригата се проведе снощи в зала „София“.