Надал детронира Циципас и се класира на полуфинал

Рафаел Надал достигна до полуфиналите на Финалния турнир на ATP в Лондон. Испанецът победи в три сета Стефанос Циципас - 6:4, 4:6, 6:2.

Мачът продължи повече от 2 часа и завърши в 22.40 ч местно време, Така Матадора избегна отпадането още в групата, което го застрашаваше след поражението от Доминик Тийм.

Рафа проби в първия сет при 4:4, след като до този момент двамата печелиха подаването си. После затвори сета на своя сервис, като статистиката бе впечатляваща - 12 уинъра и само 4 непредизвикани грешки от световния №2 за цялата първа част.

Втората част бе огледална на първата чак до 5:4 за Циципас, като имаше общо една точка за пробив - за Надал още в първия гейм. Но гъркът проби точно при 5:4 и изравни в сетовете, вкарвайки мача в решаваща трета част за място на полуфинал.

Надал проби още на старта на третата част. Циципас реагира и веднага върна удара, печелейки подаването на съперника. Но Рафа пак проби, а след това не остави шансове на съперника. Той проби отново при 4:2, а след това затвори мача на свое подаване от втория мачбол.

Много е трудно да се играе в такава обстановка - каза победителят, сочейки празните трибуни. - Опитваме да сме фокусирани, да играем най-добрия си тенис, но не е лесно. Надявам се по-бързо това да свърши. Радвам се, че оставам в турнира и чакам полуфинала."

Рафа ще играе е в събота срещу Даниил Медведев. Руснакът се класира с две ранни победи в неговата група. Надал никога не е печелил тази титла в кариерата си, като има два загубени финала в Лондон.

Другата полуфинална двойка ще бъде оформена в петък, когато в пряк сблъсък на Новак Джокович и Александър Зверев ще бъде определен съперникът на Доминик Тийм в събота.

Циципас пък бе детрониран от турнира, който спечели миналата година след трисетов успех над Тийм.