Националният отбор на България записа поражение с 1:3 от Ейре в контрола, играна на "Авива Стейдиъм" в Дъблин. Тимът на Красимир Балъков беше изцяло променен, като не заслужаваше поражение, но отново подари няколко гола на противника, както беше на "Уембли".

Така отборът ни записа четвърто поредно поражение под ръководството на Бала и девети пореден мач без успех.

Алан Браун беше точен в 56-ата минута, след като се възползва от грешка на Христо Иванов. Ивелин Попов изравни от дузпа в 67-ата минута. Кевин Лонг с глава в 82-ата минута върна преднината на домакините, а Иванов отново допусна грешка. Джеймс Колинс в 86-ата минута също се разписа.

"Трикольорите" останаха без победа и след шестата си среща в Дъблин, където вече имат три поражения и три равенства.

Селекционерът Балъков бе направил цели девет промени в стартовите 11 от мача с Англия на "Уембли". Както е известно, "трикольорите" отстъпиха с 0:4 в европейската квалификация преди няколко дни. Бала пусна двама пълни дебютанти от първата минута - Христо Иванов и Георги Пашов, а дебютиралият в Лондон Даниел Младенов също за първи път стартира от първата минута с националната фланелка. Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Георги Сърмов, Васил Божиков, Ивелин Попов, Вандерсон, Марселиньо и Галин Иванов бяха оставени на пейката, като единствено Антон Недялков и Кристиян Малинов отново започнаха от първата минута. Именно защитникът на „Лудогорец“ пък за първи път беше капитан на националния отбор.

Пред 37-годишния вратар Иванов в защита действаха Пашов, Кристиян Димитров, Недялков, който бе преместен в центъра на отбраната, и Иван Горанов. Централен защитник играеше и Симеон Славчев. Халфовете бяха Кристиян Малинов, Георги Миланов, който се завърна в тима след дълга пауза, докато Николай Димитров - Хичо и Даниел Младенов бяха на двата фланга. Божидар Краев водеше атаката.