"Монтана" удари с 2:1 "Славия"

"Монтана" се наложи с 2:1 над "Славия" и записа трета победа в първенството, утвърждавайки се в средата на временното класиране.

„Белите“ пък останаха на предпоследното място с едва 4 спечелени точки. Домакините започнаха по-активно мача и логично поведоха още в 10-ата минута. Тони Тасев овладя центриране отдясно на Минков и майсторски насочи топката зад гърба на Стериакис. Малко след това новаците имаха късмет след безумно влизане на Димитър Илиев в краката на Филип Кръстев. Националът напусна терена, накуцвайки, а играчът на "Монтана" се отърва с жълт картон. В 22-ата минута влезлият на мястото на таланта Георги Вълчев изравни резултата. Калоян Кръстев подаде към нахлуващия на скорост в пеналта халф, който с майсторски удар направи Макенджиев безпомощен. Само след седем минути домакините си върнаха аванса. Тасев проби отляво и подаде към мароканеца Билал Бари, който без забавяне прати топката във вратата на столичани. През втората част играчите на Никола Спасов без проблем удържаха аванса си.