"Монтана" изненада "Локомотив" (Пловдив)

"Локомотив" (Пловдив) не успя да победи "Монтана" у дома. Двубоят от 11-ия кръг на Първа Лига завърши наравно 2:2. Така "смърфовете" записаха второ поредно равенство на "Лаута", докато гостите вкараха първите си попадения далеч от дома от началото на сезона.

Димитър Илиев откри резултата в 6-ата минута. В 25-ата минута Тони Тасев изравни, а седем минути по-късно Лукас Масоеро си вкара автогол. Секунди по-късно Бирсент Карагарен се разписа за крайното 2:2.

Пловдивчани продължават да са лидери с 23 точки, докато "Монтана" събра 12 точки и е 11-и.

Домакините поведоха още с първото си положение в мача. След центриране от корнер на близката греда Аралица отклони топката за Димитър Илиев, който засече за 1:0.

С това си попадение Митко Илиев застава на девето място във вечната голмайсторска листа на "смърфовете", като изравнява Христо Колев-Бащата с 40 попадения.

В 25-ата минута гостите изравниха с гол Тони Тасев.

Седем минути по-късно "Монтана" направи пълен обрат. Тони Тасев проби отляво и центрира ниско по земя, а Лукас Масоеро в стремежа си да изчисти топката си я вкара в собствената врата.

Няколко секунди по-късно резултатът бе изравнен. Момчил Цветанов центрира отляво, Илич и Аралица се разминаха с топката, но кълбото стигна до Карагарен, който плонжира и с глава стреля в далечния ъгъл.