„Монако“ ще спори за Купата на Франция

„Монако“ разгроми четвъртодивизионния „Рюмили Вайиер“ с 5:1 в Анеси и се класира за финала на турнира за купата на Франция по футбол за първи път от 2010 година насам.

Капитанът Алекси Пеже изненадващо даде аванс на нискоразрядния клуб в 20-ата минута, но постепенно грандът от Лига 1 наложи волята си. В 27-ата минута Артюр Бозон отклони топката в собствената си врата след центриране на Фоде Бало-Туре, а в 34-ата минута Орелиен Чуамени направи 2:1 за монегаските с глава след центриране от корнер на Сеск Фабрегас.

Малко по-късно Кевин Фоланд удари греда, но в 55-ата минута Уисам Бен Йедер все пак вкара за 3:1 след нова асистенция на Фабрегас. Испанецът в последствие реализира четвъртия гол от фаул в 78-ата минута, а крайното 5:1 оформи резервата Андрей Головин.

Така в спора за трофея на 19 май „Монако“ ще играе срещу миналогодишния носител на трофея „Пари Сен Жермен“, който ден по-рано елиминира „Монпелие“ с дузпи в другия полуфинал. Тимът от Княжеството е печелил Купата пет пъти, но за последно през 1991 година. Столичани пък имат рекордните 13 титли от надпреварата.