Юношеските ни национали по волейбол са амбицирани да победят Полша и да се класират за финала на европейското първенство до 17 г., на което София е домакин.

Момчетата на старши треньора Мартин Стоев ще се изправят срещу Полша в утрешния полуфинален мач, който е от 17.00 ч в зала „Христо Ботев“. Вторият финалист ще бъде определен в двубоя между Франция и Чехия от 19.30 ч.

„На полуфинала се изправяме срещу Полша и ще се хвърлим с всички сили за победата", обяви Стоев.

„Ще се борим за победата и се надявам да успеем срещу поляците“, каза и централният ни блокировач Войн Войнов.

Нашите завършиха на второ място в групата си, след като допуснаха първо поражение в последния си мач от първата фаза. Те отстъпиха пред състава на Франция с 0:3 (-18, -22, -10) в двубой, който само трябваше да разпредели съперниците на полуфиналите.

"В първите два гейма се борихме и имахме добри моменти. Като цяло имахме трудности в посрещане и особено срещу сервиса на разпределителя на Франция. С оглед на това, че продължаваме на полуфинали, предпочетохме да запазим сили. Да дадем малко почивка на основните състезатели. Защото реално на нас това не ни е пети мач, а десети, тъй като преди това бе Балканиадата. Има натрупване на умора. Затова в този мач изкарах основния състав и пуснах останалите момчета. Те също трябва да играят, защото ще имаме нужда от всички състезатели в решителната фаза“, коментира двубоя Стоев.

Най-резултатен за българския тим беше Александър Николов с 9 точки, Апостол Боянов завърши със 7. За младите французи, които играха с титулярите си, Нейтън Кановас реализира 14 точки, а разпределителят Анатоле Шабоасан добави невероятните 12 точки, от които 10 аса.

В същото време се разбра, че международният ни рефер Симеон Иванов ще ръководи срещи от Европейския младежки олимпийски фестивал, който започва в неделя в Баку. 43-годишният химик от Дупница ще бъде втори съдия на мача, с който се открива форума при момчетата - Русия срещу Беларус.

България е представена с още един рефер - Атанас Върбанов, който получи наряди за женския мач Беларус – Германия.

България ще бъде представена от общо 52-ма спортисти, част от които са представители на двата ни волейболни отбора – при момчетата и момичетата.