“Ливърпул” триумфира с 1:0 в градското дерби срещу “Евертън” от турнира за Купата на Англия. Макар Юрген Клоп да заложи на изключително млад състав, почти без основен състезател, отборът му успя да стигне до успеха.

Донесе го 18-годишният Къртис Джоунс, който в 71-ата минута вкара невероятен гол от границата на наказателното поле. Той бе първи за него в мъжкия футбол, в едва петия му мач за “Ливърпул”. Така ужасната серия на “Евертън” без победа над градския съперник продължи. "Карамелите" победиха “Ливърпул” за последно през 2010-а. На "Анфийлд" пък това не се е случвало от 1999-а, две години преди Къртис Джоунс да се роди. През първото полувреме “Евертън” имаше няколко чудесни шанса да поведе, а основна заслуха за запазилото се равенство имаше резервният страж на “Ливърпул” - Адриан. След почивката и колегата му Джордан Пикфорд направи няколко добри намеси, но нямаше шанс в 71-ата минута, когато Джоунс заби топката в мрежата. Така въпреки подмладения състав, "червените" продължават битката за Купата.