Младите грации в позиция за медал на купа „София“

Българският ансамбъл за девойки заема трето място във временното класиране след изиграването на съчетанията с 5 топки на международния турнир по художествена гимнастика за купа „София“.

Ансамбълът ни допусна неточности в изпълнението си и получи оценка от 29,500 точки. Българките се класираха за финала на 5 топки, който е във вторник.

Ансамбълът на Израел оглави класирането с 34,200, а на второ място са полякините с 29,850. В топ 6 са още Украйна, Беларус и Италия.

„Момичетата преодоляха себе си. Имаше и грешки, но предвид ситуацията, че имаме три контузени състезателки, мисля, че се справиха добре. Разбира се, че може много по-добре. Грешките идват от това, че не са им точни уредите. Може би, ако имаше публика, щяха да са малко по-притеснени. Много силно европейско ни очаква и стискам палци на всички“, коментира помощник-треньорът на ансамбъла Цветелина Найденова.

Над 100 гимнастички и 15 ансамбъла за девойки от 26 държави участват в надпреварата в зала „София“.

Утре ще бъдат определени победителките в многобоя, а финалите на отделните уреди са на 6 април.