21-годишният руснак Андрей Рубльов постигна сензационна победа над швейцарската легенда Роджър Федерер на осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Синсинати.

Маестрото отстъпи с 3:6, 4:6 само за 62 минути, а Рубльов определи успеха си като "най-голямата и най-емоционална победа". Загубата бе най-бързата за Федерер от далечната 2003 година.
Миналогодишният шампион Новак Джокович нямаше проблеми срещу испанеца Пабло Кареньо-Буста и го победи с 6:3, 6:4 за 91 минути. Сърбинът продължава на четвъртфиналите без загубен сет и ще играе с Лука Пуй, който надви с 6:7(3), 6:4, 6:2 Карен Хачанов.
Четвъртфиналисти са още белгиецът Давид Гофен, испанецът Роберто Баутиста Агут, французинът Ришар Гаске и дебютантът в тази фаза Йошихито Нишиока.

Ексцентричният австралиец Ник Кириос пък отнесе солена глоба от 113 000 долара за скандалното си поведение след загубата си от Хачанов по-рано в турнира.

При жените в Синсинати също не липсват изненади. Американката Мадисън Кийс прекъсна серията си от пет последователни загуби срещу Симона Халеп и победи румънката с 6:1, 3:6, 7:5 в най-интересния мач от осминафиналите.
Кийс нямаше успех срещу шампионката от "Уимбълдън" от 2014 година насам.

По темата: тенис Роже Федерер