Млад французин тръгва пръв в Moto GP

Фабио Куартараро с "Ямаха" ще стартира от полпозишън в първия кръг за сезона в MotoGP - Гран При на Испания.

21-годишният французин спечели квалификацията за място с 1:36.705 минути, което е нов рекорд на трасето. Втори се нареди друг пилот на „Ямаха“ - Маверик Винялес (Исп) с 1:'36.844 минути, а трети остана световният шампион Марк Маркес (Исп) с "Хонда" с 1:36.862 мин.

Във финалната сесия на квалификацията трима състезатели катастрофираха. Италианецът Франческо Баная с "Дукати" зае четвърто място, а неговият съотборник Джак Милър ще се присъедини на втория ред за неделното състезание, въпреки че падна на 11-ия завой по време на последната обиколка.
Алекс Ринс със "Сузуки" вероятно ще пропусне надпреварата, след като контузи китката и ръката си, когато се удари зад Милър. Суперзвездата на „Ямаха“ Валентино Роси (Ит) даде 11-о време в квалификацията.

Състезанието на "Херес" ще бъде първо за сезона в MotoGP след дългото забавяне заради пандемията от COVID-19.