Минчев с гол и лентата в

Минчев с гол и лентата в "Спарта"

Мартин Минчев вкара гол в първия си мач за "Спарта" (Прага). Той се разписа още в началото на контролата срещу съгражданите от "Бохемианс", завършила със загуба 1:2.

19-годишният нападател бе продаден това лято от "Черно море" на чешкия тим за почти 2 млн. евро. Досега обаче той не беше играл заради здравословни проблеми, които му попречиха да бъде повикан и за европейските квалификации на младежките национали срещу Русия днес и срещу Сърбия на 8 септември. Освен че беше титуляр за "Спарта", Минчев сложи и капитанската лента. Той остана на терена до 62-ата минута.

Отборът му стартира с две победи в първенството на Чехия, а мачът с "Бохемианс" в паузата беше шанс за разервите и възстановените от контузии. Минчев напълно оправда доверието, той вкара в 5-ата минута, когато получи дълъг пас и надбяга защитниците.