Минчев блести с 2 гола в Чехия

Младежкият национал на България Мартин Минчев продължи с доброто си представяне в „Спарта“ (Прага) при победата с 4:2 над „Пардубице“ в 11-ия кръг на чешкото първенство. Минчев блесна с два гола и една асистенция за 68-те минути, в които бе в игра.

Българинът даде аванс на гостите от Прага в 20-ата минута, когато с изстрел от границата на наказателното поле не остави никакъв шанс на Марек Бохач, пращайки топката в долния му десен ъгъл.  В края на първата част Минчев вкара второто си попадение в двубоя. Във втората минута на добавеното време към първото полувреме топката стигна до българина в наказателното поле, а той без да се бави я насочи към долния десен ъгъл.

В 60-ата минута българинът записа и асистенция, като даде хубав пас на Якуб Пешек в наказателното поле и чехът се разписа за 4:1. „Спарта“ е на второ място в класирането на Фортуна лига с 26 точки - 4 по-малко от лидера „Виктория“ (Пилзен)). Трети е шампионът „Славия“ (Прага) с 25 точки, колкото има и „Словачко“.