Милена Тодорова с 8-мо място на европейското в Полша

Българката Милена Тодорова зае осмо място в индивидуалната дисциплина на 15 км на европейското първенство по биатлон, което започна днес в полския град Душники Здруй.

Тодорова допусна две грешки в четирите стрелби и остана на 2:24.7 минути зад победителката. Тя беше единствената българка участничка в състезанието.

Европейска шампионка стана представителката на домакините Моника Хойниш-Старега, която измина трасето за 45:17.1 минути и пропусна само една мишена от 20.

Втора на 2.9 секунди без грешка в стрелбата завърши Анастасия Меркушина от Украйна, а трета е рускинята Лариса Куклина 15.5 секунди с една пропусната мишена. В състезанието участваха 119 биатлонистки.

По-късно днес е индивидуалната дисциплина на 20 км за мъже, където ще участват Владимир Илиев и Владимир Оряшков.