Милена Тодорова завърши на 28-о място в масовия старт на 12,5 километра за жени от световното първенство по биатлон в Антхолц, Италия. Българката допусна седем грешки в четирите стрелби и финишира на 4:20,2 минути след победителката Марте Олсбу Рьозеланд от Норвегия.

Това бе последен старт от шампионата при жените, като титлата е пета за Рьозеланд и общо седми медал за нея от шампионата, с което тя стана първата биатлонистка с подобно постижение от едно световно първенство.

Тя има златни медали в спринта, щафетата жени, смесената щафета, индивидуалната смесена щафета и масовия старт, както и бронзови отличия в преследването и индивидуалната дисциплина на 15 км.

Норвежката сбърка два пъти в стрелбата в масовия старт и успя да навакса изоставането си в последния километър, като спечели старта с време 39:14,0 минути.

Втора остана двукратната шампионка от Антхолц Доротея Вирер от Италия с три пропуска на огневия рубеж и изоставане от 20,7 секунди. Трета е шведката Хана Йоберг също с три грешки в стрелбата и изоставане от 26,1 секунди.

Състезанието е валидно и за Световната купа. В генералното класиране след 17 от общо 24 старта за сезона води Доротея Вирер (Италия) със 719 точки, пред Хана Йоберг (Швеция) с 613 точки, Тирил Екхоф (Норвегия) с 607 точки и други.

Милена Тодорова е 49-а с 67 точки, а Даниела Кадева е 88-а с 5 точки.