Милена Тодорова 15-а и в последния старт в женския биатлон

Милена Тодорова завърши 15-а в масовия старт на 12,5 км в Йостерсунд и записа най-доброто си класиране в тази дисциплина.

Това бе последно състезание за сезона в Световната купа по биатлон при жените, а победата в него грабна норвежката Ингрид Тандреволд. Както и в предишните състезателни дни в Швеция, вятърът бе основен фактор и биатлонистките направиха куп пропуски в стрелбата. Тандреволд завъртя пет наказателни обиколки, но въпреки това записа време от 34:53,1 минути, което й бе достатъчно за първа победа в индивидуален старт в кариерата. След нея с по 6 пропуска се наредиха Динара Алимбекова (Блрс) и Франциска Пройс (Гер).

23-годишната Тодорова изостана на 1:12,0 минути от победителката, като също направи 6 грешки. В генералното класиране за Световната купа тя прогресира с 5 места до 46-ото със 140 точки. Носителката на големия глобус Тирил Екхоф (Нор) е с 1152 т.