„Милан“ записа най-тежката си загуба за века

Унижение с 0:5 от "Аталанта"

Италианският гранд „Милан“ изпрати 2019 година с невиждано унижение в най-новата история на клуба. „Росонерите“ бяха разбити с 0:5 в гостуването си на „Аталанта“, като това е най-тежката загуба за тима през този век. За последно „Милан“ допусна 5 гола през 1998 година, когато падна със същия резултат от „Рома“.

Тимът на Стефано Пиоли беше разбит по всички показатели от футболистите на домакините, които пък направиха най-добрия подарък на своите тифози за новогодишните празници. Пълните трибуни на "Джевис Стейдиъм" изпратиха с много аплодисменти и скандирания любимците си, които изпратиха може най-успешния сезон на клуба. Капитанът на бергамаските Алехандро Гомес отбеляза страхотен гол в 10-ата минута. Пашалич удвои в 61-ата минута, а минута по-късно Иличич вкара за 3:0. Иличич отбеляза нов красив гол в 72-ата минута, а в 83-ата минута резервата Муриел вкара и пети гол.

След мача “Аталанта“ остава на пето място в класирането, а „Милан“ се свлече до десетото.