“Милан“ взе дербито с „Рома“ на „Олимпико“

"Милан“ надви „Рома“ с 2:1 при гостуването си на стадион „Олимпико“ в италианската столица в мач от 24-ия кръг на Серия А.

Франк Кеси даде аванс на „росонерите“ в края на първата част след точно изпълнена дузпа, но Жордан Веретут възстанови паритета в началото на второто полувреме след асистенция на Леонардо Спинацола. Анте Ребич върна преднината на Стефано Пиоли и компания в 58-та минута след подаване на Алексис Салемакерс.

До края на срещата и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до гол, но в крайна сметка тимът от Милано удържа аванса си и отново се доближи на четири точки от градския съперник „Интер“, който окупира върха. „Рома“ се отдалечи от челните позиции и с актив от 44 пункта заема петото място в таблицата.

В следващите си мачове „Милан“ приема „Удинезе“, а „Рома“ гостува на „Фиорентина“.