„Милан“ с нова победа в Италия

"Милан“ постигна победа с 3:1 като гост на „Наполи“ в дербито от осмия кръг на футболното първенство на Италия. В герой за "росонерите" се превърна Златан Ибрахимович, който вкара два гола в 20-ата и в 54-ата минута.

След победата „Милан“ оглави класирането с 20 точки, с две повече от „Сасуоло“, а „Наполи“ остава на шеста позиция с 14 точки.

В 20-ата минути „Милан“ откри резултата. Тео Ернандес центрира, Ибрахимович надхитри Калиду Кулибали и с чудесен удар с глава заби топката в мрежа на домакините.

В 54-ата минута Ибрахимович се разписа за втори път в мача, а в 60-ата отново беше точен, но попадението му не беше зачетено поради засада.

Домакините върнаха един гол чрез Дрис Мертенс в 63-ата минута, а в добавеното време резервата Йенс Петер Хауге оформи крайното 3:1 за „Милан“.

„Наполи“ остана с човек по-малко в 65-ата минута, след като Тимуе Бакайоко си изкара втори жълт картон и беше изгонен.