“Милан“ ликува след драма на „Сан Сиро“

Хърватин герой при 3:2 с „Удинезе“

“Милан” измъкна изключително драматична победа с 3:2 над “Удинезе“ в мач от 20-ия кръг на Серия "А" и най-накрая зарадва феновете си с домакинска победа. Над 60 000 дойдоха на "Сан Сиро", за да видят първия мач на Златан Ибрахимович като титуляр у дома, очаквайки и негов гол, но героят беше друг - Анте Ребич.

Хърватинът, който е сред големите разочарования от лятната селекция, влезе на почивката и с първото си докосване изравни резултата за 1:1, а в 93-ата минута донесе и трите точки на гранда от Милано. През първата част Йенс Ларсен бе дал аванс в 6-ата минута на гостите, Тео Ернандес от воле донесе пълен обрат на "росонерите" в 72-ата минута, но в 85-ата минута Лазаня с глава направи 2:2. Секунди преди края хърватския нападател обаче подлуди публиката на "Сан Сиро". Така “Милан” записа първи успех в калчото на своя стадион от 31 октомври, когато надви с 1:0 СПАЛ, след което последваха поражение от “Лацио” (1:2) и равенства с “Наполи” (1:1), “Сасуоло” (0:0) и „Сампдория” (0:0).

Иначе Ибрахимович не успя да скара първи домакински гол след завръщането си в „Милан“. Той вече се разписа преди седмица за 2:0 в гостуването на „Каляри“.

Двубоят бе завръщането в състава за вратаря Джанлуиджи Донарума, който не игра миналата седмица заради травма. Стражът обаче едва не коства победата на тима си, след като сбърка фатално при първия гол за „Удинезе“, излизайки неразчетено извън наказателното поле.