Българският плувец Йосиф Миладинов остана на четвърто място във финала на 100 метра бътерфлай на световното първенство за юноши в Будапеща. 16-годишният нашенец се класира за битката за медалите с второ най-добро време, но малко не му достигна да се качи на почетната стълбичка.

Миладинов отново даде време под 52 секунди – 51,96 сек., като това му отреди четвъртото място в крайното подреждане. Това е второто най-добро класиране за юношеското и мъжкото ни плуване на световно първенство, след третото на Антъни Иванов на 200 м бътерфлай от Индианаполис 2017 г.

Трети завърши Егор Павлов от Русия с 51,90, осигурявайки си бронзов медал. Среброто отиде при Федерико Бурдисо от Италия (51,83), а златото бе за друг руснак - Андрей Минаков, изплувал дистанцията за 51,25 секунди.