Мико Кузманов би №175 в света на Чалънджър в Италия

Димитър Кузманов влезе като „щастлив губещ" от квалификациите в основната схема на Чалънджър турнира в Биела (Италия) с награден фонд от 44 820 евро.

В среща от първия кръг Мико победи с 6:3, 1:6, 6:3 №175 в световната ранглиста Лоренцо Джустино от Италия. Срещата продължи 2 часа и 4 минути. Във втория кръг Кузманов ще играе срещу №7 в схемата и №150 в света Хуан Пабло Варилас от Перу.

Мико спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3, за да вземе първия сет. Във втората част Джустино поведe с 5:0 и с 6:1 успя да изравни сетовете.

В третата решителна част Кузманов поведе с 3:0, но допусна изравняване за 3:3. После обаче българинът взе следващите три гейма и така затвори мача с 6:3 в своя полза.

Това е първи турнир за Димитър Кузманов от 7 април. Тогава той се класира на четвъртфинал на Чалънджър в Португалия, но контузия го спря от участие. След доброто си представяне от началото на годината Мико се изкачи до №242 в световната ранглиста.