Меси задмина Роналдо по голове на клубно ниво

„Барселона“ излезе начело в Испания

Лионел Меси изпревари Кристиано Роналдо по брой голове, отбелязани на клубно ниво. Голямата звезда на „Барселона“ се разписа два пъти при победата с 5:1 над „Валядолид“.

Меси има вече 608 гола в клубната си кариера, като по този начин изпревари с две попадения вечния си конкурент по отношение на индивидуални рекорди. Постижението е още по-забележително предвид факта, че аржентинецът е отбелязал тези голове в 695 мача, докато 606-те попадения на Роналдо са реализирани в 813 срещи.

Лео Меси бележи средно по 0,87 гола на мача, а Кристиано - по 0,75. Роналдо води в другата класация - за общо голове в кариерата си. В средата на месеца португалецът отбеляза гол №700, а след това се разписа и срещу „Болоня“ и вече има 701 попадения. Меси е с 676.

Победата над „Валядолид“ изкачи каталунците на върха в Ла Лига. В първите 15 минути двата тима си размениха по гол. Ленгле откри за „Барса“, а Оливас изравни, за да дойде ред на шоуто с марка „Меси“. Той отбеляза два гола и подаде за още два, с което донесе разгромния успех на тима си. По-специален бе третият гол за „Барса“ и втори за Меси в мача. Той е с №50 за аржентинеца от пряк свободен удар, което го прати в топ 10 на вечната класация по този показател. Рекордьор е Жуниньо Пернамбукано със 77 попадения.

Меси вкара от фаул в 34-тата минута, а пет по-рано той подаде на Артуро Видал за 3:1. В 75-ата минута Меси вкара нов гол, а секунди по-късно асистира на Суарес за крайното 5:1.

Старши треньорът на „Барселона“ Ернесто Валверде не пропусна да похвали Лионел Меси след представянето му.

"Какво може да се каже? Когато Меси получи топката, винаги е добре за нас и лошо за противника. Той има талант, който друг не притежава. Неговите ходове и движения пречат на баланса в противниците. Щастливи сме, защото нещата вървят добре за него и за нас. Той изцяло се наслаждава на играта", заяви Валверде пред медиите в Испания.

„Атлетико“ (Мадрид) направи нова грешка, като завърши наравно 1:1 с „Алавес“.

Така „Барселона“ оглави таблицата с 22 точки, 2 повече от „Гранада“. „Реал“ (Мадрид) е с 18, но и с мач по-малко от каталунците.