Меси счупи пореден рекорд в Испания

"Барселонна” успя да се наложи с 1:0 над „Валядолид” и се доближи на точки до лидера до „Реал” (М). "Белия балет” обаче още утре може да възстанови разликата от четири точки в гостуването си на Гранада.

Попадението за каталунците на ст. „Хосе Сория” отбеляза Артуро Видал в 15-та минута след асистенция на Лео Меси. Аржентинецът вече се е разписвал 22 пъти и има 20 голови подавания, което е рекорд в Ла Лига. По-добри показатели в това отношение в топ 5 първенствата на Европа е показал само легендата на „Арсенал” Тиери Анри. Французинът приключи сезон 2002-2003 с 24 гола и 20 асистенции за „артилеристите” във Висшата лига.

Въпреки успеха в „Барселона” са скептични, че „Реал” (М) ще стъпи накриво в оставащите три мача и ще изпусне титлата.

„Правим всичко възможно, за да играем все по-добре, но съперникът в битката за трофея печели всичките си мачове”, констатира тъжно треньорът на „Барса” Кике Сетиен.

Двубоят с „Валядолид” пък може да се окаже последен за сезона за Антоан Гризман, който получи травма и бе заменен и на полувремето.

В класирането с мач по-малко и 80 точки води „Реал” (М), следван от „Барселона” (79) и „Атлетико” (М).