„Барселона” победи „Атлетико” (Мадрид) на "Уанда Метрополитано" с 1:0 в дербито на 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят оправда очакванията за голямо шоу и предложи много интересни моменти, но кулминацията дойде в 86-та минута, когато Лионел Меси порази любимата си жертва със страхотен гол. Така той има вече 30 попадения в 39 срещи с този съперник. Аржентинецът избухна ден преди този, в който е много вероятно да спечели шестата си "Златна топка" в кариерата. Стори го с добре позната комбинация с любимия си съотборник Луис Суарес.

Не му вървеше особено в хода на предишните 85 минути, но както сме свикнали да гледаме, успя да реши мача с индивидуалната си класа. „Атлетико“ и Чоло Симеоне могат да съжаляват много, защото изиграха много силен мач и заслужаваха точката. На свой ред пропуснаха много положения пред Тер Щеген и сблъсъкът можеше да се развие по много различен начин. Освен това съдията Антонио Матео Лаос пропусна да покаже заслужен червен картон за Жерар Пике през втората част.

Другият очакван сюжет бе завръщането на Антоан Гризман на "Уанда Метрополитано". Французинът беше свирепо освиркван от феновете и сякаш това му повлия, защото игра неубедително и провали няколко обещаващи атаки. „Барселона“ се върна на върха в първенството с 31 точки, колкото има и „Реал” (Мадрид), като каталунците имат по-добра голова разлика и мач по-малко. „Атлетико“ остава на незавидната за своите стандарти шеста позиция с 25 точки.

Старши треньорът на „Барселона” Ернесто Валверде отново засипа със суперлативи Меси.

„Тези три точки са много важни. Тук се страда. Винаги е голямо предимство да имаш Меси в изравнени мачове. Нямам думи за Меси. Не е само въпрос на талант. Винаги е силно мотивиран", призна специалистът.