Шампионът на Испания „Барселона“ отново се качи на челната позиция след успех с 4:1 над „Селта“ в мач от 13-ия кръг на Ла Лига, игран пред 71 209 зрители на "Камп Ноу".

Лионел Меси наниза хеттрик след три удара от статични положения. В 23-ата той вкара от дузпа, а в 45-ата и 48-ата минути реализира голове “близнаци” от преки свободни удари. Четвъртият гол за „Барса“ беше дело на Серхио Бускетс (85), а за гостите от Виго се разписа Лукас Оласа също от пряк свободен удар (42).

Интересното е, че с попаденията си Меси изравни рекорд на бившия нападател на „Реал“ (Мадрид) Кристиано Роналдо, обяви статистическата агенция „Опта“. Това бе 34-ти хеттрик на Меси в испанското първенство, като точно толкова има и лидерът Роналдо. Португалецът, който напусна „Реал“ (Мадрид) през лятото на 2018 г., е записал своето постижение за 292 шампионатни мача. Меси от своя страна има 459 срещи за първенство.

В същото време мадридският гранд отново се развихри и разби с 4:0 „Ейбар“ като гост. При постоянен проливен дъжд на “Ипуруа” “Реал” си свърши работата още преди почивката след попадения на Карим Бензема (17 и 29-дузпа) и Серхио Рамос (20-дузпа).

Така в класирането двата гранда имат равен брой точки – по 25, като „Барса“ е на върха заради по-добрата си голова разлика.