Един от основните претенденти за купата на Световното първенство в Русия - Аржентина, започна с фалстарт участието си на Мондиал 2018. В първия си мач от Група “D” гаучосите не успяха да се справят с дебютанта Исландия и срещата завърши наравно 1:1.

Големият длъжник на тима тази вечер бе звезда Лионел Меси. Играчът на "Барселона" бе най-актвният за своя тим, но пропусна да донесе успеха, след като изпусна дузпа в средата на втората част.

Резултатът бе открит в 19-ата минута от Серхио Агуеро, но само четири минути по-късно Алфред Финбогасон изравни.

Исландия от своя страна показа отлична игра в защита и се поздрави с първата си точка на Световни първенства още в дебютния си мач. С много добри намеси се отличи вратарят Ханес Халдорсон, който освен удара на Меси от бялата точка, спаси още няколко опасни удара, и логично бе избран за играч на мача.