Мбапе се завърна и вдъхнови ПСЖ

Килиан Мбапе се завърна в игра с гол при победата на ПСЖ с 3:0 при гостуването си на “Ница”. Парижани изиграха най-добрия си мач от началото на сезона и записаха втори пореден успех. Излекуваният от коронавирус Мбапе се разписа от дузпа в 38-ата минута, след като беше фаулиран от Кефрен Тюрам-Юлиен.

В добавеното време на първата част Анхел Ди Мария вкара втори гол за ПСЖ, а Маркиньос оформи крайното 0:3 в полза на гостите. Така парижани се изкачиха на осмата позиция в класирането с актив от 6 точки, колкото има и “Ница”, който е десети.

Междувременно ПСЖ е започнал преговори за халфа на “Тотнъм“ Деле Али. Жозе Моуриньо замени английския национал на почивката на мача с “Евертън”, а след това го остави извън отбора за срещите с “Локомотив” (Пловдив) и “Саутхемптън”.

Рен пък е новият лидер в Лига 1 на Франция. Играчите на Жулиан Стефан победиха с 2:1 “Монако” в домакинството си от 4-ия кръг. “Монегаските“ първи поведоха в мача с гол на Уисам Бен Йедер в 28-ата минута, но Рен направи пълен обрат с попадения на Стивън Н'Зонзи в 81-ата и Адриен Трюфе в 92-ата минута на двубоя. Така “Рен “събра актив от 10 точки и поведе във временното класиране. “Монако” пък е на 5-ото място със 7 точки.