Мартин Минчев със силен мач в Лига Европа (РЕЗУЛТАТИ)

Мартин Минчев отново се представи силно с екипа на „Спарта“ (Прага). Българският национал направи асистенция и беше замесен при реализирането на още един гол за чешкия гранд при загубата с 3:4 у дома срещу „Лион“ в мач от група „А“ на турнира Лига Европа.

В четвъртата минута след опит за удар на Минчев топката достигна до Лукаш Хараслин, който стреля, кълбото се отклони в Джейсън Денайер и не остави шансове за Антони Лопес. В 19-ата минута Мартин Минчев подаде за Хараслин, който удвои аванса на отбора от Прага.

Екамби върна един гол във вратата на домакините в 42-ата минута. Хусем Ауер изравни за 2:2 осем минути след почивката, докато Лукас Пакета направи обрата пълен близо четвърт час по-късно. Екамби отбеляза четвъртия гол за гостите две минути преди края на редовното време. В допълнителните минути „Спарта“ стигна до трети гол след удар с глава на Крейчи, а едно попадение в полза на чехите беше отменено след намеса на ВАР.

Мартин Минчев започна като титуляр и остана на терена до 63-ата минута, когато отстъпи мястото си на Борек Дочкал.

След това поражение „Спарта“ (Прага) е с 4 точки на второ място в група „А“ на Лига Европа. „Лион“ има 9 точки на първа позиция.