Мартин Атанасов ще играе финал в Европа

Националът Мартин Атанасов изигра поредния си фантастичен мач с екипа на турския „Зиратбанк“ (Анкара).

Българинът и съотборниците му се класираха на финал в турнира “Чалъндж къп“, след като се наложиха като домакин над чешкия ВК „Лви“ (Прага) с 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19) във втората полуфинална среща, която се игра в зала “Башкент” в Анкара. Първи съдия на двубоя бе българинът Илия Пенков, а негов помощник - Сергей Буджейка от Беларус.

В първата среща, изиграна в Прага, „Лви“ победи турския гранд с 3:0 гейма. Това наложи изиграването на "златен" гейм, завършил 15:12 за „Зиратбанк“.

Мартин Атанасов имаше ключова роля за победата, като бе над всички с 26 точки (6 аса, 2 блока, 62% ефективност в атака, 25% перфектно и 47% позитивно посрещане +17).

„Зиратбанк“ ще играе с „Алианц“ (Милано), който отстрани „Халкбанк“ (Анкара). Финалите ще са в следващите седмици.