„Марица“ завърши със загуба в Шампионската лига

Волейболният отбор на „Марица“ (Пловдив) завърши със загуба участието си в най-силния европейски клубен турнир Шампионската лига за жени. Момичетата на треньора Иван Петков се бореха здраво, но отстъпиха вкъщи на германския вицешампион „Алианц МТВ“ (Щутгарт) с 1:3 (-24, -19, 22, -22) в последния си мач от група А на турнира, игран снощи пред над 2200 зрители в зала "Колодрума".

Благодарение на спечеления гейм "жълто-сините" завършиха на 3-о място в групата с 1 победа, 5 загуби, 3 точки и геймово съотношение 5:16, докато френският „Безие“ остана последен също с 1 победа, 5 загуби и 3 точки, но при 4:15 гейма.

Отборът на Щутгарт пък приключи втори с 4 победи, 2 загуби и 12 точки, с което се класира за 1/4-финалите в най-престижния евротурнир.

Най-резултатни за „Марица“ станаха Таня Петкова и Мирослава Паскова с 14 и 13 точки. За „Алианц“ над всички бе американката Кристъл Ривърс със страхотните 29 точки, 8 от които от блокада.