“Марица” стартира със загуба в Шампионската лига

"Монтана" би, но отпадна за Купата на CEV

"Марица“ започна тазгодишното си участие в Шампионската лига по волейбол за жени с тежка загуба с 0:3 (17:25, 19:25, 13:25) срещу френския „Мюлуз“. Двубоят се игра снощи в зала "Колодрума" пред закрити врата. Това бе и първата загуба за пловдивчанки в официална среща през календарната 2020 година.

В стартовата шестица на „Марица“ се появи Мирослава Паскова и направи своя повторен дебют за "жълто-сините", след като пропусна целия предишен сезон заради контузия.

Маричанки не успяха да се противопоставят на съперника си и така и не се доближиха до победа в гейм. Александра Миланова записа 14 точки за пловдивчанките и бе единствената, която премина границата от десет. За французойките пък Летиша Басоко отбеляза 15 точки, а други две нейни съотборнички завършиха с двуцифрен актив.

Турският „Вакъфбанк“, четирикратен първенец на Европа, започна група "С" на Шампионската лига по волейбол с убедителна победа с 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) срещу полския „Комерскон“.

„Вакъфбанк“ не срещна абсолютно никакви затруднения с тима от Лодз и спечели в три гейма. Мишел Барч-Хакли отбеляза 14 точки за турския отбор, а Изабеле Хок добави други 12.

В същото време мъжкият тим на "Монтана" надви "Аркада" (Галац) с 3:2 (25:18, 16:25, 25:20, 21:25, 15:9) в среща-реванш от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV, но отпадна на 1/16-финалната фаза.

Румънците спечелиха първата среща с 3:0 и се класираха с двата, взети гейма в зала "Младост".

"Монтана" спечели първия и третия гейм, но загуби решаващия четвърти на 21 точки и така тайбрекът стана протоколен. 219-сантиметровият диагонал Максим Сапожков бе най-резултатен за българския отбор с 25 точки, а Радослав Попов добави още 15. С по 11 пък се отчетоха Стефан Чавдаров и Мартин Кръстев.

За "Аркада" най-резултатен бе нидерландецът Нилс Клапвайк с 28 точки.