2

"Марица" приключи в Шампионската лига с успех над "Уралочка"

"Марица" (Пловдив) победи гостуващия "Уралочка" (Екатеринбург) с 3:2 (25:19, 21:25, 25:17, 22:25, 20:18) в последния шести кръг в група "Е" на Шампионската лига по волейбол за жени.

С третия си успех в надпреварата състезателките, водени от треньора Иван Петков завършиха с 9 точки на третото място, с равен актив с втория "Кан", но с по-лошо точково съотношение.

Българките можеха да стигнат значително по-бързо до победата, но пропуснаха шансовете си.

След отлично начало и успех с 25:19 в първия гейм, във втория те дръпнаха с 12:6 точки, но допуснаха обрат.

"Марица" отново доминираше в третата част, поведе с 18:11 и този път не допусна да бъде застигнат.

Силно начало и преднина от 8:2 точки дадоха надежди за победа в четири гейма, но постепенно "Уралочка" съкрати пасива, изравни, а след 22:22 направи три поредни точки, за да прати мача в тайбрек.

В него "Марица" контролираше играта и получи три поредни мачбола при 14:11. Рускините изравниха и дори стигнаха до мачбол при 15:14, но не го реализираха. Пловдивчанки все пак затвориха мача с 20:18 при седмата си възможност.

"Получи се доста интригуващ мач, както и при гостуването ни в Екатеринбург. Момичетата показаха характер, воля за победа. Благодаря им. Едно голямо браво. Тези резултати са удовлетворение за целия клуб, не само за тях. Те са прекрасни професионалистки. Успяхме да спечелим последните три мача от групите. Надграждаме с всеки сезон. Не знам как ще се развият нещата занапред, но вървим в правилната посока", коментира старши треньорът Иван Попов.

Александра Миланова се отличи с 19 точки за успеха, а с по 17 точки допринесоха Кремена Каменова и Емилия Димитрова.

За рускините с 27 точки се отличи Ксения Пардубец.

В другата среща от групата "Динамо" (Москва) победи "Кан" с 3:0 (25:22, 25:20, 25:22) и с 12 точки си осигури първото място, а с това и класиране на четвъртфиналите. /БТА