„Манчестър Юнайтед“ се провали в „Саутхемптън“

Хари Кейн се върна в игра за „Тотнъм“

“Манчестър” Юнайтед загуби първи точки от началото на сезона във Висшата лига, след като изненадващо не успя да победи “Саутхемптън” навън - 1:1.

“Светците“ са сочени за един от отборите в най-трудно положение в първите дни от шампионата. Те загубиха водещия си голмайстор Дани Ингс и лидера на отбраната Яник Вестегоорд, а на старта бяха победени от Евертън (1:3).

“Юнайтед” пък стартира първенството

с амбиции за титла

и след разгромно начало с 5:1 над “Лийдс”, “Саутхемптън“ поведе след автогол на Фред, който отклони в собствената врата удар на Че Адамс в 30-ата минута. В 55-ата Мейсън Грийнууд изравни след поредната асистенция на Пол Погба. "Червените дяволи", играли този мач в синьо, имаха етапи на изявено предимство до към 70-ата минута, като удариха и греда в началото. Най-чистото положение в края на мача обаче бе за домакините, но Адам Армстронг изпусна от десетина метра сам срещу Давид де Хеа.

Едното много скъпо лятно попълнение на „Юнайтед“ Джейдън Санчо влезе като резерва, а другото - Рафаел Варан, отново остана на скамейката.

Междувременно в Уулвърхемптън посрещнаха бившия мениджър на тима Нуно Еспирито Санто, който вече води “Тотнъм”. Феновете на домакините аплодираха португалеца, но неговият отбор измъкна точките с 1:0, точно

както го направи и преди седмица

срещу “Манчестър Сити” на старта на сезона.

Деле Али реализира победното попадение от дузпа през първото полувреме. Хари Кейн пък се появи като резерва в 72-рата минута за първи път през сезона за “Тотнъм”, насред слуховете за негов трансфер в “Сити.” Тази тема обаче остава отворена още седмица до края на прозореца за сделки. До момента „Тотнъм” има 2 от 2 победи на старта. “Уулвс” има проблем след две поражения с този резултат, без още да е отбелязал гол.