“Манчестър Юнайтед“ пак победи „Челси“
2

“Манчестър Юнайтед” постигна исторически първи дубъл в ерата на Висшата лига над “Челси” след 2:0 като гост.

След като "червените дяволи" победиха с 4:0 съперника си в първия кръг от шампионата на "Олд Трафорд", сега го направиха и на „Стамфорд Бридж“.

Емоционалната битка ще се запомни с няколко ключови решения взети след намесата на ВАР. С този успех „Юнайтед” се приближи само на три точки зад „Челси“, който е четвърти. Битката за топ 4 е изключителна, защото шест отбора са събрани в рамките на пет точки.

В 22-ата минута домакините имаха претенции за директен червен картон на Хари Магуайър, който изрита Батшуай без топка. След разглеждане с ВАР съдията Антъни Тейлър не отсъди нищо.

В края на полувремето Бисака центрира към Марсиал, който отклони перфектно топката с глава в левия ъгъл на Кабайеро. 10 минути след почивката Зума вкара в ситуация, в която Аспиликуета изблъска Брендън Уилямс. На повторението обаче се видя, че самият испанец е блъснат от Фред, като по този начин бе изтласкан напред. В 64-ата минута Бруно Фернандеш можеше да вкара първия си гол с екипа на “Юнайтед”, но нацели страничната греда от пряк свободен удар. Секунди след това португалецът даде асистенция, а точен с глава бе Хари Магуайър за 2:0. Жиру вкара за „Челси“ с глава, но бе отсъдена тънка засада в 77-ата минута. В 89-ата Мейсън Маунт стреля в гредата от фаул, а в добавеното време Игало можеше да дебютира с гол за "червените дяволи", но Кабайеро спаси.

След срещата Франк Лампард и Оле Гунар Солскяер се обединиха около мнението, че ВАР не се използва по най-добрия начин.

"Това не е мач, който трябваше да загубим с 0:2. Магуайър трябваше да бъде изгонен, това е ясно и очевидно. Аспиликуета бе натиснат, това трябваше да бъде дузпа. Жиру пък беше с ноктите си в засада, Не разбирам защо не гледат към монитора. Трябва да се използва", заяви Франк Лампард.

Колегата му Солскяер пък се радва, че по негово време нямаше ВАР: "Противникът нямаше късмет с два гола, отменени след ВАР. Не мисля, че Магуайър направи нещо нередно, Батшуай падна върху него, така че той просто протегна крака си. За щастие, когато играех, нямаше ВАР", коментира Солскяер.