"Манчестър Сити" загуби точки в Лондон

"Манчестър Сити" продължава да бъде непостоянен в изявите си и на този етап не вдъхва оптимизъм сред феновете си.

Този път „гражданите“ загубиха точки в Лондон, след като завършиха 1:1 с "Уест Хем". Марко Антонио откри за домакините в 18-а минута. В 51-та минута Филип Фоден изравни. С равния „чуковете“ сложиха край на ужасната си серия от 9 поредни загуби срещу съперника във всички турнири. По-ложи показатели Уест Хям има само срещу Арсенал – 10 поражения в периода 2010-2015 г.

На път за двубоя в Лондон пък мениджърът на Сити Пеп Гуардиола и отборът преживяха лек самолетен инцидент. Машината излетя безпроблемно от Манчестър, но се оказа, че има проблем със спирачната система. Това наложи „гражданите“ да се приземят в Станстед, където пистата е по-дълга.