“Манчестър Сити“ трудно надви „Борусия“ (Д)

„Манчестър Сити“ победи трудно у дома „Борусия“ (Дортмунд) с 2:1 в първи 1/4-финал от Шампионската лига и взе минимален аванс преди реванша.

"Гражданите" имаха инициативата в началото, но въпреки това в 6-ата минута Джуд Белингам от гостите отправи първия опасен удар и Едерсон спаси. Домакините материализираха превъзходството си в 19-ата минута, когато Рияд Марез върна към Кевин Де Бройне и белгиецът преодоля Марвин Хитц за 1:0.

Шест минути след гола Емре Джан се опита да избие топката с пета и уцели Родри в коляното, след което румънският съдия Овидио Хацеган посочи бялата точка за дузпа, но след намесата на ВАР отмени решението си.

Развръзката на мача дойде в неговия край. В 84-ата минута Холанд даде страхотен пас на Марко Ройс, който излъга Едерсон и изравни резултата на "Етихад".

В 90-ата минута Гюндоган овладя топката, пусна към Фоудън, който разстреля Хитц за 2:1.