„Манчестър Сити“ спечели Купата на лигата

“Манчестър Сити” спечели за трети пореден път Купата на лигата в Англия след 2:1 над “Астън Вила” на финала.

Това е осма купа за Пеп Гуардиола начело на “Манчестър Сити”. До края на сезона “гражданите” имат реален шанс да спечелят още два трофея.

В Шампионската лига те са на осминафиналите, като взеха аванс срещу “Реал“ (Мадрид) на “Сантяго Бернабеу” след успех с 2:1. В сряда тимът гостува на “Шефилд Уензди” в петия кръг на ФА Къп.

Гуардиола записа и 21-ва победа от 25 финала в треньорската му кариера. “Сити” пък стана вторият отбор след “Ливърпул”, който печели трофея в три последователни сезона. В периода 1980-1984 мърсисайдци вдигат отличието четири поредни пъти.
Серхио Агуеро и Родри дадоха аванс на “Сити” във финала от 2:0 до 30-ата минута. Конфузна и комична грешка на Джон Стоунс даде шанс на “Вила“ и танзаниецът Мбвана Самата върна едно попадение с глава в 41-вата минута. След почивката “Сити” държеше топката, но в края съперникът успя да натисне с центрирания и две минути преди края удар с глава на Бьорн Енгелс срещна гредата, като преди това вратарят Клаудио Браво успя да докосне топката.

На трибуните Стилиян Петров стискаше палци за „Астън Вила”.

Принц Уилям също бе в ложите и видимо бе разстроен от загубата на своя любим отбор.