"Манчестър Сити" се класира на осминафинал в Шампионската лига

"Борусия" (М) отново разгроми "Шахтьор"

"Манчестър Сити" се класирал за осминафиналната фаза на Шампионската лига, след като победи с 1:0 като гост "Олимпиакос". Това е четвъртият пореден успех на английския тим в група C от турнира на богатите, който заема челната позиция в подреждането с актив от 12 точки.

Единственият гол в срещата бе отбелязан от Фил Фодън в 36-ата минута след асистенция на Рахим Стърлинг. Останаха съмнения за засада малко преди попадението, но ситуацията не бе разглеждана от ВАР.

"Марсилия" се изправя срещу Порто от 22:00 часа в другия мач от същата група в Шампионската лига.

"Борусия" (Мьонхенгладбах) се утвърди на първото място в Група "В", след като разгроми на свой терен с 4:0 "Шахтьор" (Донецк). Головете бяха дело на Ларс Щиндъл (17-дузпа), Нико Елведи (34), Брийл Емболо (45+1) и Оскар Венд (77). "Борусия" събра 8 точки, а "Шахтьор" все още е втори с 4, но може да бъде изместен тази вечер от "Реал" (Мадрид) или "Интер".