„Манчестър Сити“ разгроми „Ливърпул“

Клоп: Само „Сити“ може да ни бие така

Старият шампион на Англия „Манчестър Сити“ разгроми с 4:0 новия – „Ливърпул“, в голямото дерби от 32-рия кръг на Премиър лийг.

Кевин Де Бройне даде аванс на домакините с гол от дузпа. Десет минути след това - в 35-ата, Рахийм Стърлинг, който изработи наказателния удар за първия гол, удвои. В самия край на първата част Фил Фодън направи 3:0, а Алекс Окслейд - Чембърлейн си отбеляза автогол в 66-ата минута, с което оформи крайния резултат. Так „Сити“ взе реванш за загубата с 1:3 на "Анфийлд" по-рано през сезона.

След този двубой разликата между двата отбора е 20 точки.

Мениджърът на „Ливърпул“ Юрген Клоп коментира разгромната загуба с 0:4, като изтъкна качествата на съперника и заяви, че в целия свят единствено „Сити“ може да победи по този начин тима му.

"В мача имаше много ключови моменти и „Манчестър Сити“ ги използва, а ние не. Играта беше открита, но футболистите на „Сити“ мислеха по-бързо, докато на нас ни липсваше подвижност Ако бяхме направили някои неща по-добре, то всичко можеше да е различно. Трудно се играе срещу „Манчестър Сити“, когато атакува. От друга страна не е ли страхотно, че някой може да стане шампион, когато „Сити“ играе толкова добре. Те са невероятни. Нямат слаб мач през сезона", коментира Клоп.

С победата „Сити“ събра 66 точки на второто място, докато „Ливърпул“ с 86 вече си осигури трофея.