Националният отбор по волейбол на България за юноши под 19 години не успя да се класира за полуфиналите на световното първенство в Тунис. Тимът, воден от Пламен Христов, отстъпиха на Аржентина с 2:3 (19:25, 25;21, 24:26, 25:21, 13:15) в петгеймов оспорван двубой от четвъртфиналите на надпреварата.

Това е втори драматичен мач за България в рамките на 24 часа, след като на 1/8-финалите националите надиграха Бразилия с 3:2 гейма. Ситуацията се повтори и на 1/4-финалите, но България не успя да повтори подвига си със "селесао". В тайбрека този път късметът бе на страна на съперника, като малко не достигна на националите в решаващите моменти и те отстъпиха с 13:15.

Така тимът на Пламен Христов ще продължава борбата за 5-8 място в крайното класиране. В плейофите за разпределение на местата родните волейболисти ще се изправят срещу тима на Иран за втори път в турнира. Преди дни нашите загубиха от съперника с 1:3 гейма в груповата фаза.

С най-голям актив за България бе Тодор Димитров с 19 точки, 15 добави Георги Татаров.