Верстапен ликува в перфектно състезание на

Верстапен ликува в перфектно състезание на "Силвърстоун" (ОБНОВЕНА)

Пилотите на "Мерцедес" попълниха призова тройка

Макс Верстапен с "Ред Бул" триумфира в петия кръг от сезона в световния шампионат по автомобилизъм, с който се отбеляза 70-ата годишнина от първото състезание на пистата "Силвърстоун" във Формула 1.

Верстапен стартира от четвърта позиция във второто Гран при на Великобритания, но направи перфектно състезание и заслужи първата си победа тази година за 1:19:41,993. Освен това за четвърти пореден път Макс зае място на подиума. Втори и трети завършиха двамата пилоти на "Мерцедес", съответно Люис Хамилтън на +11,326 сек., който спечели преди седмица и изостаналият на +19,231 сек. Валтери Ботас, на които Верстапен не позволи да го доближат в последните обиколки. С второто си място

Хамилтън изравни рекорда на Михаел Шумахер

от 155 подиума във Формула 1.

Четвърти на "Силвърстоун" остана Шарл Льоклер с "Ферари", а в топ 6 влязоха още Алекс Албън с "Торо Росо" и Ланс Строл от "Рейсинг Поинт".

Хамилтън продължава да води в генералното класиране със 107 точки, следван от Верстапен със 77 и Ботас със 73.

Валтери Ботас потегли добре, а зад лидерите Макс Верстапен бързо отне третата позиция на Нико Хюлкенберг. Първи от "Мерцедес" в бокса влезе Валтери и се върна на трасето шести, а Верстапен настигна Хамилтън и започна да го притиска. Люис пък мина през бокса за нови гуми обиколка по-късно и също се върна шести, докато Ботас вече бе четвърти.

При влизането за втора смяна на гумите в 32-ата обиколка вторият към момента Валтери Ботас и лидерът Макс Верстапен се върнаха на пистата зад Хамилтън, който също мина отново през бокса 10 обиколки по-късно. Люис се справи с Шарл Льоклер, а после изпревари и Ботас, за да заеме втората позиция в края.

"Колата бе много бърза.

Направихме отлично състезание. Страхотно е да спечелиш тук и съм много развълнуван. Възползвах се от шанса да притисна "Мерцедес" и не се отказах докрай", коментира щастливият Макс Верстапен.

"Не беше нашият ден, но все пак сме доволни от спечелените точки", обобщи настроението в "Мерцедес" Люис Хамилтън.

Валтери Ботас не скри разочарованието си от крайното класиране. "Не е приятно да тръгнеш първи, а да завършиш трети. Стратегията на "Ред Бул" бе по-добра", призна той.