Французинът Кентен Фийон Майе и германката Лаура Далмайер спечелиха масовите стартове при мъжете и жените от Световната купа по биатлон в Антхолц-Антерселва (Ит), в които нямаше българско участие.

Майе свали и 20-те мишени и мина 15-километровото трасе за 34:39,4 мин. при първата си победа. С това прекъсна серията от 5 поредни победи на лидера в класирането Йоханес Тингес Бьо, останал втори, на 14,3 сек. (0+0+1+1). Трети, на 14,3 сек. (0+0+0+0) е Арндт Пайфер (Гер). Далмайер пък мина 12,5 км за 35:32,8 мин. (1+0+0+0) при първата си победа за сезона. Втора, на 13,1 сек. е Маркета Давидова (Чех) с 1 пропуск, а трета, на 16,4 - Ванеса Хинц (Гер).