"Маями" върна интригата в битката за титлата в НБА

"Маями Хийт" победи "ЛА Лейкърс" със 115:104 в третия мач от финалите в НБА, с което резултатът в серията бе намален на 1-2 победи за фаворита от Калифорния.

Първият успех на "Хийт" дойде отново без контузените звезди Бам Адебайо и Горан Драгич, но се очаква поне първият от тях да е на линия за мач №4.

"Лейкърс" направи цели 10 грешки в първата четвърт, като звездите Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс записаха по 4. Възползвайки се от това и отличната си игра в защита, "Маями" поведе с 22:9.

Както и в мач №1, преднината бързо бе заличена и на старта на втората част се стигна до 28:28.

В средата на тази част обаче Антъни Дейвис натрупа 3 фаула и седна временно на скамейката - ключов момент от срещата. Полувремето завърши с 4 точки аванс на "Маями".

Чак в началото на четвъртата четвърт "Лейкърс" поведе за първи път при 91:89, отново изглеждаше, че идва обрат и победа за фаворита.

На крилете на Джими Бътлър "Маями" стигна до успеха и върна интригата в серията. Бътлър записа 40 точки, 11 борби и 13 асистенции - трипъл дабъл, като бе особено ефективен в най-трудните минути на последната част.