Лукаку донесе победа за Белгия в контрола с Хърватия

Звездата на Белгия и „Интер“ Ромелу Лукаку донесе победата на родината си над Хърватия. Контролата между двата тима завърши при резултат 1:0 за "червените дяволи".

Белгия можеше да поведе в 31-ата минута на двубоя, след като Лукаку се озова на добра позиция и стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда. Тя обаче попадна на крака на Яник Караско, но и неговият изстрел срещна гредата.

В 38-ата минута белгийците най-накрая стигнаха до гол. Ромелу Лукаку се възползва от една отскочила топка в наказателното поле и с удар от близко разстояние не остави шансове на вратаря на Хърватия.

В началото на второто полувреме Белгия имаше възможност да вкара втори гол. Яник Караско се възползва от центриране в наказателното поле и стреля, но топката мина над напречната греда. Минута преди края на редовното време Лукаку стреля много опасно с глава, но Доминик Ливакович спаси тима си от попадение.

В друга контрола Австрия и Словакия не успяха да си вкарат и завършиха наравно 0:0 в последната си проверка преди европейското първенство, на което и двете селекции ще участват. Само преди дни словаците завършиха наравно 1:1 срещу България.

Англия пък победи Румъния с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 67-ата минута и бе дело на Маркъс Рашфорд от дузпа. "Трите лъва" можеха да стигнат до по-убедителен успех, след като получиха право да изпълнят втори наказателен удар малко по-късно, но изстрелът на Джордан Хендерсън бе спасен от стража на гостите.

В друг мач от деня Шотландия постигна много трудна победа с 1:0 над Люксембург. Единственото попадение в срещата бе дело на Че Адамс в 27-ата минута. Асистенцията бе дело на Линдън Дайкс. Домакините от Люксембург пък играха близо час с човек по-малко, след като Селимович бе изгонен с директен червен картон в 35-ата минута на срещата.

Англия и Шотландия са в една група на предстоящото европейско първенство.

В друга проверка Гърция победи с 2:1 Норвегия в мач, който се изигра на стадион "Ла Росаледа" в Малага.
Южните ни съседи откриха резултата в 13-ата минута чрез Йоргос Мацурас. Само осем минути по-късно Анастасиос Андруцос отбеляза втори гол.
Норвегия върна един гол през второто полувреме чрез Стефан Страндберг, който се възползва от асистенция на Мартин Йодегор. До края на срещата звездата на скандинавците Ерлинг Холанд и съотборниците му неуспяха да променят развоя.