Лука Дончич изпревари Майкъл Джордан

Словенският баскетболист Лука Дончич направи 29-ия си „трипъл-дабъл“ в НБА, с което изпревари легендата Майкъл Джордан.

Дончич вече заема 15-ото място във вечната ранглиста за най-много мачове с осъществен „трипъл-дабъл“. Той завърши с 36 точки, 16 борби и 15 асистенции при поражението на неговия „Далас“ като домакин на „Чикаго“ със 101:117. Усилията му обаче не бяха достатъчни, а и петимата отсъстващи от състава, заразени COVID-19, лишиха „Маверикс“ от шансове за победа.

21-годдишният Дончич бе разочарован от крайния резултат и представянето си, като обвини себе си за загубата. „През второто полувреме играх ужасно. Поемам вината за поражението, защото до някаква степен бях егоист. Имах 30 точки през първото полувреме, а след това вече не бях на себе си и правех грешни стрелби“, сподели словенецът след втората поредна загуба за „Далас“. „Трябва да се справям по-добре. Цялостно като отбор трябва да настъпим газта особено в защита и да играем по-енергично“, добави Лука Дончич.

Най-резултатен за „Булс“ пък бе финландецът Лаури Марканен с 29 точки и 10 борби.