Луис Суарес донесе шеста поредна победа на „Атлетико“

Отборът на „Атлетико“ (Мадрид) записа шеста поредна победа в Испания и продължава да е убедителен лидер в класирането. Тимът на Диего Симеоне вече има аванс от 7 точки пред втория „Реал“ (Мадрид) след много трудна победа с 2:1 над „Ейбар“ като гост.

"Дюшекчиите" постигнаха обрат с два гола на Луис Суарес, вторият от които падна от дузпа в 89-ата минута.

„Ейбар“ поведе в 12-ата минута от дузпа. Любопитното е, че тя бе изпълнена от вратаря Марко Дмитрович. Сърбинът не трепна и преодоля Ян Облак, ставайки първият страж от 2011 година с гол в Ла Лига.

В 40-ата Суарес изравни с премерен удар по диагонала след грешка в защитата на домакините.

В края уругваецът беше фаулиран в наказателното поле и сам изпълни хладнокръвно отсъдения наказателен удар, за да отбележи 11-ия си гол за сезона.