Лудост в Аржентина, Бока спечели титлата в последния кръг

“Бока Хуниорс” е шампион на Аржентина в най-драматичен възможен сценарий, след като изпревари големия враг “Ривер Плейт” в последните минути на последния кръг.

Новият първенец спечели очаквано, но много трудно у дома срещу “Химнасия” с 1:0, а “Ривер” не успя да бие навън “Атлетико” (Тукуман) – 1:1. Така “Бока” завърши с 48 т., а съперникът остава с 47. Преди мачовете “Ривер” водеше с 1 т., но знаеше, че само победа ще му даде титлата. На стадиона на “Атлетико” нямаше фенове на гостите - както е в Аржентина от 8 години.

“Бока” излезе на своя "Ла Бомбонера" срещу отбора на Диего Марадона - “Химнасия”, а треньорът на гостите бе посрещнат като Бог, какъвто е за всеки фен на "синьо-жълтите". Той демонстративно окачи пред себе си на скамейката и фланелка на “Бока”, за да покаже ясно кой иска да стане шампион. Но неговият тим изобщо не се даде на домакините, а ги измъчи страшно много. “Бока” вкара едва в 72-рата минута, когато Карлос Тевес, 36-годишният капитан, успя да преодолее вратаря на гостите Хорхе Броун.

До края на 2019-а Броун бе страж на българския “Лудогорец”. Така 18 минути преди края на сезона, Бока излезе начело в класирането за първи път от ноември. В това време “Ривер” атакуваше с 10 души в Тукуман, но не успяваше да стигне до гол. Хави Толедо бе дал аванс на “Атлетико” в 19-ата минута, а още в 35-ата Марио Суарес изравни и “Ривер” владееше изцяло положението, но втори гол не падна.