„Лудогорец“ завърши наравно 1:1 срещу „Слован“ (Братислава) в последната си контрола по време на зимната подготовка в Турция. „Слован” е шампион на Словакия, а в момента е и лидер в класирането с 10 точки преднина пред втория. Капитан на тима им е българският национал Васил Божиков, но той не успя да вземе участие в срещата, защото се възстановява от контузия.

Лошата новина за разградчани е контузията на Сисиньо. Той напусна терена в 37-ата минута, а на негово място се появи Станислав Манолев. Вчера и

другият десен бек

на разградчани - Икоко, напусна с травма.

„Слован“ откри резултата в 62-ата минута с попадение на Ноно, който вкара с удар от около 30 метра. „Лудогорец“ реагира мигновено с изравнително попадение в 65-ата минута. Вандерсон изведе Кешерю сам срещу стража на словаците, таранът копна топката над Грейф, която отиде в Жоржиньо и за него не бе проблем да вкара от метър в празната врата. Жоржиньо можеше да отбележи и втори гол, но нацели гредата. В края на срещата резервата Каули пропусна от чиста позиция с глава да донесе победа на българите.

Така шампионите завършиха лагера в Турция с 2 победи, 1 равен и 3 загуби. „Лудогорец“ се наложи над „Висла“ (Плоцк) с 2:0 и разби „Кайрат“ с 6:0. Пораженията бяха от „Ахмат“ (Грозни) с 0:1, „Пяст“ с 0:2 и „Цървена звезда“ с 0:1.

След месец лагер в Белек, „Лудогорец“ се прибира утре в България.

„Орлите“ ще подновят тренировки в понеделник. Първият съперник в шампионата е “Ботев” (Враца) в Разград на 15 февруари, след което на 20-и идва двубой с “Интер” пак у дома, за Лига Европа. Реваншът в Милано е на 27 февруари, а преди него шампионите гостуват на “Етър” в първенството.